وبلاگ آموزشی تفریحی ایرانیان

کشته شدن فرمانده موشکی سپاه،و انهدام حداقل 25 کلاهک شهاب 3-یک تحلیل نظامی

Posted in امنیت, جامعه, سیاست by ایران جاوید on 15 نوامبر 2011

توضیح ! نویسنده این تحلیل بر این عقیده نیست که اسرار امنیتی و ملی کشورش را فاش میکند،چراکه در ادامه، در مورد یک واحد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صحبت میکنیم ، و به خاطر جنایات این نیروی ولایتی بخصوص در مورد فاجعه کهریزک و سرکوب جنبش سبز ملی ایران توسط همین نیرو ، نویسنده اینها را فقط یک مشت تروریست ضد انسانی میداند.نویسنده فقط نیروهای مسلح و سه گانه ارتش را واحد نظامی ، و مدافع ملی میداند و به آنان ، البته به جز یک عده از فرماندهان بسیار ارشدشان که اصولان نظامی نیستند ، ارادت بخصوص و قلبی دارد.

پش در آمد .
در روز 21 آبان 1390 ، در ساعت 12.50 ، صدای انجار شدیدی شهر تهران بزرگ را لرزاند ، و باعث شگفتی و خساراتی گردید.بنا به گزارشات مقامات ، و رسانه های رژیم ، این انفجار ، بر اثر «بی احتیاطی» در حمل و نقل،در یک زاغه مهمات پادگان امام علی واقع در روستای بیدکند صورت پذیرفته ،و 17 نفر هم قربانی گرفته، که در میان آنان ، فرمانده نیروی موشکی سپاه هم نیز هست.

بنا به براوردهای نظامی ، به جز نام واحد حادثه، و فرمانده نیروی هوایی سپاه ، بقیه ادعاهای رژیم دروغ محض است.
نویسنده معتقد است که قضیه خیلی جدی تر است ، و اتفاق دیروز ، یک عملیات تهاجم جاسوسی و یا خرابکاری هدفمند بوده ، که چند خسارت جدی به رژیم جمهوری اسلامی و اعتبار جهانیش زد.

قبل از تحلیل ، در آغاز تحقیق.

برای یک تحلیل منطقی نظامی ، ابتدا به یک تحقیق همه جانبه احتیاج است.اما از آنجایی که حادثه در یک مکان ممنوعه نظامی انجام پذیرفته، باید از شواهد ، مدارک ، گزارشات عینی و معتبر ، عکسهای ماهواره ایی، و تجربیات نظامی کمک گرفت.

مرحله اول تحقیق ، گزارشات منطقی و عینی:

برخی از مشاهدات عینی که از شبکه های اجتماعی فیس بوک تخلیه شده و هدفمند مورد نظر قرار میگیرند ، در زیر میایند.

1-من سرباز اون پادگانها در سال 80 بودم.این مکان زاغه مهمات نیست بلکه انبار موشکهای شهاب 3 و4 و شاید شاید هم کلاهکهای خاص موشکی باشه چون هیچ وقت به ما اجازه ندادن که در مکانهای ممنوعه پادگان برویم.انفجاز زیر زمین و حدود عمق 40 متری بوده وبرای همین تا بعد بسیار بالایی لرزه ان احساس شده.خانواده من در تهران هم لرزه ان را احساس کردند.
2-با سلام.. من تو همین پادگان خدمت سربازیم رو گذروندم فعالییت های اصلی پادگان در زیر کوه ودر تونل های که حفاری شده انجام میشه و موشکهای زیادی وارد و خارج میشد .ما میدیدم که تعداد خیلی زیادی نیروهای سپاهی وارد پادگان میشدند ولی در طی روز دیده نمیشدن و در تونل های زیر زمینی کار میکردن و حتما این انفجار در زیر کوه رخ داده که مطمئن هستم تعداد زیادی از این نیروها کشته شدند و کوه روی سر آنها ریخته شده .اگه این انفجار روی زمین رخ میداد کله ده بیدگنه تخریب میشد

man daneshjooye daneshgahe azade eslamshahr hastam va hodode 5-6 saniye halati mesle zelzele3- omad va man fekr kardam kapsol gazi ya lole gazi terekide,
4-من پشت کامپیوتر بودم که یه دفعه یه صدای مهیب و لرزش شدیدی رو احساس کردم که شیشه های خونه به شدت به لرزه در اومدن و 3 ثانیه بعد دومین انفجار رخ داد و باز هم همون اتفاقات تکرار شد، سری اول فکر کردم که زلزله باشه اما بعداز انفجار دوم ذهنم به سمت حمله نظامی رفت و خیال کردم که احتمالا بمباران هوایی بود!
5-من ساکن محله جردن هستم چند شب پیش رعد و برق شدیدی رخ داد و پنجره های خانه یمان را لرزاند امروز ظهر هم این اتفاق افتاد صدایی شبیه , صدای رعد و برق بود که منجر به لرزش پنجره ها شد و من گمان کردم که رعد و برق امده.

مرحله دوم تحقیق ، مطالعه تصویر ماهواره ایی با بینش نظامی و امنیتی :

تصویر ماخذ : گوگول ارث ، تصویر ماهواره ایی ،موقعیت تحلیلی جنوب به شمال ، گزینه تخلیه ، جنوب به شمال .آغاز : واحد ترابری ، پایان ، تونل ورودی به داخل کوه.

1-در نگاه اول ، محل وقوع حادثه یک واحد بسیار بزرگ نظامی است که در زمان عکس برداری ، چهار اتوبوس و 12مینی بوس فقط در خود مرکز ترابری مستقر بوده اند.بنا بر این، تعداد افسران، درجه داران ، و متخصصین مهندسی این مرکز را میتوان حداقل 200 تا 480نفر تخمین زد.
2-در زمان تصویر برداری ساعت 8 صبح به وقت محلی ،این واحد نظامی دارای 9 کامیون سنگین ، و دو کششی سنگین تخصصی است.علاوه بر این ، چهار تریلر (کفی ) بدون کششی به چشم میخورند که بزرگتر از حد معمول ، و به احتمال قوی برای حمل و نقل موشک به کار برده میشوند.
3-با توجه به فقط چهار خودروی شخصی ، میتوان چنین برداشت کرد که پرسنل افسر و درجه دار این واحد ، به وسیله اتوبوس و مینی بوس به این محل رفت و امد دارند ، و محل سکونت اکثرشان در نزدیکی واحد نیست.
4-نگاهی گذرا به وضعیت واحد و تقسیمات عملیاتیش نشان میدهد که بسیار تخصصی است ، اما رفت و آمد مقاماتی لشگری و کشوری زیاد دارد، از این رو وضعیت واحد ، بخصوص در قسمت فرماندهی و ستاد بسیار مرتب و آراسته است.علاوه بر اینها ، دارای یک زمین فوتبال استاندارد ، استخر بزرگ ، زمین تنیس ، و یک و مرکز بزرگ ورزشهای داخلی است.
5- بر خلاف ادعاهای رژیم مبنی بر زاغه مهمات بودن این واحد ، نویسنده در هیچ کجای این مرکز ، زاغه مهمات استاندارد نظامی نمیبیند ، مگر اینکه این «زاغه» در زیر زمین باشد که در اینصورت این «مهمات» باید بسیار تخصصی باشد که از تیررس چشم قمر مصنوعی جاسوسی و نظامی به دور است.
6-در قسمت مرکزی تصویر از شرق به غرب ، ساختمانها و سیلوهایی به چشم میخورند که روی تنه موشک و موتور آن کار میکنند ، باعث تعجب اینکه 6 تنه موشک شهاب 3 به صورت کاملا باز در کنار یکی از ساختمانها قرار دارند.
7-در امتداد مسیر همین سیلو در محور شمالی تصویر ، راهی است که به یک سیلوی دیگر بزرگتر ختم میشود ، و ظاهرا این محل مونتاژ نهایی است، و در ادامه همین محل ، اولین ورودی یک تونل به کوه میباشد که موشک «اسمبل» شده را به عنوان انبار دخیره میپذیرد.
8- این واحد، در جمع دارای دو ورودی تونلی به کوه است، و از دید نظامی میتواند دریافت که تلاقی موقعیتی این دو ورودی در مرکز ، محل یک مرکز بسیار بزرگ کوهستانی است که در صورت حمله هوایی ، میتوان آنرا به راحتی تخمین زده و نابود نمود.
نویسنده احتمال میدهد که در این موقعیت ، کلاهکهای انفجاری ، مهمات ، و دیگر ادوات تخصصی موشکسازی تعبیه میشوند.

نتیجه گیری : گفتار شاهدان عینی موقعیتی در مورد این واحد کاملا صحیح میباشند و کاملا منطقی.
«پادگان بید کنه» ، در اصل ستون فقرات تولیدی سیستمی موشکهای شهاب 1و2و و مهمتر از همه 3 است.
مطالعات تصویر ماهواره ایی با چشمان مسلح به راحتی این موضوع را شهادت میدهد، و حتی بیشتر از اینها را عریان میکند.
3 – تخلیه تحقیقی ، و مشاهدات عینی نوع حادثه، با توجه به اطلاعات شاهد شماره 3 ، 4 ، و5 که در زمان وقوع حادثه ، در سه نقطه محتلف و پراکنده جغرافیایی قرار داشتند.
این افراد در واقع صدای انفجار ، اکوی کوهستانی ، و مهمتر از همه لرزش زیر زمینی را احساس نموده اند ، و با توجه به اینکه تخصص نظامی نداشتند ، احساسات و دریافتهایشن را از یک حادثه بیان میکنند. اما در گفتارشان در اصل تنها یک نتیجه میشود گرفت :
1- انفجار به شدت مهیب بوده ، و قدرت حداقل 45 هزار کیلو تی ان تی را داشته است.
2-با توجه به قارچ سفید ، و عکس برداری شده توسط حداقل 2 تصویر بردار که این قارچ را از زاویه های مختلف ضبط نموده اند ، میتوان نتیجه گرفت که محموله انفجار ، مهمات انفجاری کلاهک موشکی بوده است که در زیر زمین منفجر شده اند ، و موج انفجار مهیبی به وجود امده که نتوانسته به راحتی از زیر زمین خارج کردد ، و تبدیل به موج انفجاری زلزله ایی شده است و مسافت زیادی را تا خنثی شدن طی نموده.
3-این انفجار ، تمام سیستم تونلی منتهی به دو ورودی را منهدم نموده ، و به احتمال قوی تمام تاسیسات داخل کوه برای همیشه منهدم شده اند.منطقه ایی که در موردش صحبت میکنیم ، به وسعت 14 تا 18 زمین فوتبال استاندارد میباشد.

در اینجا 3 نکته قبل از پایان بازبینی تحقیقی :
1- دروغگویی رژیم در مورد تلفات جانی که با 17 نفر ذکر شده ، و اشاره به مهمترینشان که فرمانده و طراخ مرکزی نیروی موشکی سپاه مقدم تهرانی است.
2- پروازهای متعدد و کرر هلی کوپترهای حامل نمایندگان مجلس به محل وقوه حادثه.
3-درغگویی رژیم در مورد نوع و محل حادثه به این شکل که ادعا میکند فقط 6 سگ زنده یاب به محل اعزام داشته ( منظورشان تونل است ، بدون اینکه اسمی از تونل ببرند ) اما در عین حال ادعای اینکه یک «زاغه مهمات ناقابل » در یک پادگان کوچک ترکیده ، اما صدا ، موج انفجار ، و زلزله موجش انفجارش حتی تا 60 کیلومتری محل حادثه به وضوح شندیده و احساس شده اند.

پایان بازبینی شواهد ، مدارک ، و گزارشات عینی در راستای تحقیق.

سناریوی اول حادثه .

1- با توجه به فعل و انفعالات هفته گذشته و تهدیدات در مورد حمله نظامی عنقریب به تا سیسات اتمی و نظامی پارچین ، مقدم تهرانی و یک هییت عملیاتی بلند مرتبه سپاه به واحد بیدکنه میروند تا ترتیب حمل و نقل چند فروند موشک شهاب 3 به عنوان نیروی» پسا ضربه» ، به نقاط محتلف عملیاتی و پرتابی به سوی اسرایل آماده کنند ، و خود او در نزدیکی حمل و نقل بدنه های موشک بوده است ، و بر اثر تصادم بدنه های غیر مسلح با یک خودرو ، منبع حرارتی ، و یا برقی اتصالی به وجود آمده و زنجیر وار روی مدار برقی تونل زیرزمینی تاثیر گذارده ، و باعث سرایت اتصالی برقی به قسمت کانتینرهای مخزن مهمات کلاهک انفجاری گردیده ، و این کانتینرها یکی پس از دیگری منفجر شده و در نهایت تبدیل به یک انفجار مهیب گردیند.

احتمال این سناریوی خوشبینانه حداکثر 20%.
سناریوی دوم حادثه .

2-این انفجار ، حاصل تهاجمی «اطلاعاتی و عملیاتی » یک کشور، و یا چند کشور متحد است که از قبل توسط جاسوس و یا حاسوسان خودشان به این مرکز و واحد عملیاتی مهم نفوذ نموده ، و در قسمتهای مختلف سیستم زیز زمینی بمبهای هوشمند و متصل به سیستمهای موبایل تلفنی وصل کرده اند که از جریان برق پایگاه تغذیه میشدند، و هر لحظه آماده تخریب بوده اند .
در این شکی نیست که مقدم تهرانی به عنوان یکی از مهمترین متخصصین موشکی سپاه در روز حادثه در محل حضور داشته و کشته شده است .بنا بر این مهاجمین از قصد و عمدا روزی را انتخاب نمودند که او هم حضور داشته باشد ، و نه تنها او ، بلکه تمام تاسیسات زیرزمینی ، مقادیر زیادی کلاهک جنگی ، بدنه موشکی اماده استفاده و انبار شده ، و همچنین تعداد قابل ملاحضه ایی از افراد متخصص و بسیار مهم سپاه از نظر اطلاعاتی و تسلیحات موشکی را به قتل و انهدام برسانند.

احتمال این سناریو حداقل 80%.

نتیجه گیری نهایی .

1- این حادثه ، و یا عملیات تهاجمی ، قدرت انفجاری حداقل 25 کلاهک 1500 تا 1800 کیلویی شهاب 3 را داشت .
2-باعث شد که واحد تولیدی و ستون فقراتی مهندسی ، طراحی عملیاتی ، و اسمبل مونتاژ بیدکنه به تمام دنیا «لو» برود، و قمر مصنوعی جاسوسی و اطلاعاتی برای نگهبانی عملیاتی و لجستیکی روی ان»مستقر» شوند.
3-قسمت مهمی کلاهک عملیاتی و بنده ایی موشک شهاب 1،2، و 3 به صورت کمی و کیفی برای همیشه منهدم گردند.
4- یکی از مهمترین طراحان و لابیگران سیستم موشکی سپاه ( مقدم تهرانی ) کشته شود.
5- در صورت صحیح بودن سناریوی دوم ، این عملیات جاسوسی و تهاجمی نشان داد که حفاظت اطلاعات سپاه تا چه اندازه سوراخ و حفره امنیتی دارد ، و چگونه به سادگی مورد نفوذ عملیاتی قرار گرفته است.
6- دستگاه دروغپراکنی حفاظت اطلاعات سپاه و همچنین نظام علی خامنه ایی تا چه اندازه مردم خود را گوسفند حساب میکنند ، و واقعیت را سرپوش میگذارند.
7- این حادثه و یا عملیات ، ضربه مهلکی به استعداد تولیدی ، مهندسی ، و طراحی عملیاتی برنامه سیستم موشکی شهاب بود.
میزان ضربه و خسارت ، حداقل 40%

ویدیویآغازین ، به صورت تقریبی نوع انفجار را نمایان میکند، فقط قدرت انفجاری روز شنبه 21 ابان ماه به صورت تقریبی 14 بار بیشتر بوده است .

منبع:

http://www.ninegah.blogspot.com

3 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. hamid said, on 17 نوامبر 2011 at 11:34

  نفرین بر وطن فروش

  پاینده باد ایران و ایرانی

 2. سعید said, on 20 نوامبر 2011 at 12:22

  آقا دمت گرم که به حقیقت ماجرا پرداختی
  و امیدوارم مکر و حیله این دشمنان بشر و آزادی انسان تا نابودی کاملشان به خودشان برگردد

 3. اسماعیل said, on 29 نوامبر 2011 at 19:22

  معلومه نویسنده ی مقاله خیلی وطن پرسته ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! من در زمان جنگ بارها ایشان را در خط مقدم دفاع از مرزهای کشور عزیزمان دیده ام البته در آن طرف مرز و همراه با صدامی های دوستدار آمریکا و اسرائیل


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: